Стрижавська бібліотека

"Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу" Г.Лейбніц


До Всеукраїнського дня бібліотек


     Бібліотека - це книжковий храм, джерело ідей, скарбниця думок, що прокладають нам стежку в майбутнє , це місце, де не тільки зберігаються книжки, це те місце, де кожний знайде собі затишок і відкриє для себе новий світ.

  До Всеукраїнського дня бібліотек до бібліотеки завітали користувачі перших класів,де відбулася 

бібліомандрівка бібліотекою 

"Джерело ідей, думок скарбниця".

     

                      

             

   Юні користувачі знайомилися з бібліотекою, складали пазли з улюблених книг, брали участь у літературній грі та у вікторині.


Открыть

До дня українського кіно «Її Величність Книга та Його Високість Кіно »


   День українського кіно - свято всіх причетних до створення кінематографа, а також його поціновувачів. День встановлений згідно з Указом Президента від 12 січня 1996 й щороку відзначається у другу суботу вересня. До дня українського кіно у бібліотеці до уваги користувачів була представлена кінопанорама "Дивись українське – твори майбутнє"

      

 та книжкова виставка - рекомендація «Її Величність Книга та Його Високість Кіно».

Як і в кожному виді мистецтва в світовому кінематографі є і свої шедеври, але  на заході розповідалося про рідне українське кіно, його історію і розвиток, видатних акторів і режисерів.


Открыть

Презентація поетичної збірки Г.Яблочнюк "Вишию калину"


     

   Нещодавно у селищній бібліотеці відбулася презентація поетичної збірки стрижавської поетеси Галини Василівни Яблочнюк "Вишию калину".  Побачила світ збірка завдяки бібліотеці , яка допомогла автору у художньому оформленні та комп'ютерному наборі тексту. Збірка складається з шести розділів:

- "Моя країна-Україна",

- "Вірші про сім'ю та родину",

- "Про кохання",

- "Дитячі віршики",

- "Пісні",

- "Просто посміхнись".

   Творчість сучасних поетів, письменників рідного краю безцінна. Читаючи їх твори, ми ще більше зрозуміємо і відчуємо красу і неповторність рідної землі.


Открыть

"Всім серцем любіть Україну свою і вічні ми будемо з нею!"


До дня Незалежності України в бібліотеці  відбувся тематичний вечір "Всім серцем любіть Україну свою і вічні ми будемо з нею!".

         

Також діти до Дня Державного Прапора розмальовували патріотичний бодіарт на обличчі " З Україною в серці ".

  

                


Открыть | Комментариев 1

До дня народження Наталії Гузєєвої - літературний вернісаж


До 65 річниці від дня народження Н.Гузєєвої у бібліотеці до уваги користувачів відбувся літературний вернісаж "Літературна мати П.П'яточкіна та Капітошки".Н.Гузєєва - автор літературних героїв Капітошки та Петрика П'яточкіна, дитяча письменниця, сценаристка, перекладачка.

До уваги глядачів було представлено:

-презентація про автора та її твори;

  -буктрейлер на книгу "Капітошка і Бурчення";

  -мультфільми"Пригоди Капітошки","Повертайся Капітошко!",

    "Як Петя П'яточкін слоників рахував".

                                                                            

                                


Открыть

Віртуально-історична подорож «Хрещення Київської Русі: що ми знаємо про це? »


  До дня хрещення Київської Русі-України та до дня пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Київської Русі користувачі подорожували у віртуально - історичній подорожі «Хрещення Київської Русі: що ми знаємо про це?».

 Віртуально вони побували в музеях та місцях пов'язаних з історією християнства  та переглянули книжкову панораму "Християнство - духовна опора українського народу"

     


Открыть

Презентація книг «Німецькі письменники - дітям»


 У бібліотеці до року української мови у Німеччині та німецької мови в Україні

відбулася презентація книг «Німецькі письменники - дітям» до 215 річниця від дня народження Вільгельма Гауфа та до 80 річниці від дня народження Пауля Маара.

 

         

 Користувачі ознайомилися з презентаціями про німецьких письменників та переглянули буктрейлери книг, мультиплікаційні фільми "Карлик ніс", "Маленький Мук" та уривки з кінофільму "Що не день то субота".


Открыть

Бібліотечний майстер - клас із солоного тіста


    Іграшка,зроблена своїми руками — радість для дитини,найлегше її з чого-небудь зліпити. Найпопулярніші матеріали для ліплення - це пластилін та глина, але можна зробити вироби із солоного тіста. Цей матеріал безпечний, екологічно чистий, працювати з ним легко і просто.

   Під час літніх канікул у бібліотеці до уваги користувачів було продовжено знайомлення з книгою Олени Шеремет

"Найкращі подарунки із солоного тіста"  

та проведений майстер - клас з солоного тіста.

      

   


Открыть

День шоколаду у бібліотеці


    Всесвітній день шоколаду святкують два рази на рік: 11 липня та 4 вересня, а шоколад призначений не лише для куштування, а й для створення картин, одягу та ін. В наші дні шоколад став частиною життя практично кожної людини, до цього свята у бібліотеці пройшов День шоколаду.

    Користувачі дізналися про історію виникнення шоколаду, цікаві факти, легенди та способи приготування, а також відбулася літературна дегустація новинок книг про шоколад .

     

       

Користувачі бібліотеки спробували себе у професії дизайнера та виготовляли обгортки для цукерок, також прийняли участь у вікторині "Яка цукерка?".


Открыть

Майстер - клас до Дня Конституції України та Дня молоді


    Нещодавно на стадіоні смт Стрижавка відбулося районне свято присвячене Дню Конституції України та Дню молоді.  У програмі відбувся святковий концерт, спортивні змагання , ігри, конкурси, виставки виробів майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва та майстер-клас по плетінню патріотичних стрічок (фенечок) у якому приймала участь Стрижавська селищна бібліотека.

     

     


Открыть

Акція " Мандруй у літо разом з книгою! ".


                                До уваги користувачів !

  У бібліотеці розпочалась акція 

                    " Мандруй у літо разом з книгою! ".

    Запрошуємо всіх корисно провести час, поспілкуватися, повеселитися! На вас чекають: нові книжкові новинки, перегляди нових журналів, мульткінозал, майстер класи, спілкування з друзями та веселі ігри. 

  До уваги користувачів у бібліотеці представлена

          книжково - ілюстраційна виставка

    "З книгою за 90 днів літа навколо світу".

              


Открыть

Віртуальна подорож "Японія: культура, звичаї, традиції"


    2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

   До року Японії в Україні у бібліотеці до уваги користувачів відбулася віртуальна подорож  "Японія: культура, звичаї, традиції".


Открыть

Майстер клас з книги О.Г.Рібцун "Іграшки з природного матеріалу".


Нещодавно в бібліотеці відбувся майстер клас з книги О.Г.Рібцун "Іграшки з природного матеріалу".

              

 Ця книга є чудовим посібником для тих, хто хоче навчитися працювати з дарами природи —  шишками, жолудями, каштанами, реп'яхами та ін. 

  На сторінках цієї книжечки пропонуються зразки виробів із природного матеріалу. Вони прості у виготовленні та не потребують значних зусиль. Представлені у книзі віршовані мініатюри, загадки та скоромовки зробили її ще цікавішою .

       

 


Открыть | Комментариев 1

Вікторина "Чи знаєте Ви казки та їх героїв"


  Під час літніх канікул до бібліотеки завітали користувачі, до їх уваги був проведений літературний трамвайчик "Із книжки в мультик" та проведена літературна вікторина "Чи знаєте Ви казки та їх героїв".

     


Открыть | Комментариев 1

До дня захисту дітей акція "Міняю кульку на віршик"


    Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей  ‒ прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. 

До цього свята у бібліотеці під час літніх канікул відбулася акція "Міняю кульку на віршик".

       

    

    


Открыть

Туристичними стежками Вінницького району


За моїм глибоким переконанням, Вінниччина –
найближча до неба, найживописніша і пісенна земля.
Все, що у моєму серці добре і зле, все започатковане тут.
І.Ф. Стаднюк

     Вінниччина – край багатої і різноманітної природи, героїчної історії, що сягає сивої давнини, унікальних археологічних, архітектурних та культурних пам’яток різних епох, витоки яких беруть початок у доісторичні часи.
    На її території є чимало прекрасних заповідних куточків природи, історичних місць, музеїв, пам’ятників , які увічнюють імена видатних людей, що тут народилися або проживали.

   У бібліотеці до уваги користувачів під час літніх канікул було презентовано нові книги "Туристичний довідник Вінницького району"

                          

та "Туристична карта Вінницького району".

                      

  Користувачі ознайомилися з заказником загальнодержав-ного значення "Буго - Деснянський",заказниками місцевого значення,пам'ятками природи місцевого значення та заповідними урочищами , які знаходяться у нашому селищі Стрижавка та у Вінницькому районі, також ознайомилися з історико-архітектурними об'єктами, пам'ятками археології та культурно - мистецькою спадщиною району та туристичними і спортивно - розважальними маршрутами. 

          


Открыть

Краєзнавчий вечір "Стежками Михайла Стельмаха"


24 травня 2017 року  минуло 105 років від дня народження Михайла Панасовича Стельмаха , який народився  в селі Дяківці на Вінниччині . Тут, серед мальовничої природи, в рідному селі минали його дитячі і юнацькі роки, тут відкрилася йому поетична краса природи, таємниці людського життя. 

     Талановита людина талановита у всьому. Це ті слова, які можуть повністю схарактеризувати Михайла Стельмаха. Поет, драматург, письменник, журналіст, упорядник, сценарист – М.Стельмах постійно експериментував і розвивався  у цьому. Як результат – десятки збірок, п’єси, сценарії, романи, дитяча література і, головне, незгасаюча пам’ять вже багатьох поколінь…

   До цієї дати у бібліотеці до уваги  користувачів був проведений краєзнавчий вечір "Стежками Михайла Стельмаха".

             

   

та представлено книжкову виставку - портрет "Син подільської землі, співець її краси і слави"


Открыть

День Європи у Стрижавці


   В Україні, згідно Указу Президента з 2003 року День Європи ми святкуємо в третю суботу травня.

  Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху, мирної співпраці між суверенними націями, що ґрунтується на спільних цінностях та спільних інтересах, миру, солідарності, демократії, добробуту людей. Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни .

   Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. 

  Бібліотека прийняла участь у святі присвяченому дню Європи та був проведений майстер клас по виготовленню фенечок українських та країн Європи.

                                

      

         


Открыть

Ретро – погляд «Мандрівка садибами Грохольських на Вінниччині»


    Польська родина Грохольських своїм життєвим шляхом залишила відбиток в історії Вінниччини. Ще у XV столітті Грохольські отримали графський титул і приїхали на Поділля. Після одруження Міхала Грохольського і Анни Радзимінської отримали у володіння село П'ятничани, яке нині є частиною Вінниці. Пізніше магнати купили у Потоцьких Стрижавку та Вороновицю.

            

      Колишній палац родини Грохольських у Стрижавці

До уваги користувачів у бібліотеці до дня Європи був проведений ретро - погляд "Мандрівка садибами Грохольських на Вінниччині".                            

та презентований перегляд літератури "Відомі поляки в історії Вінниччини"

               

та до дня Європи була представлена книжково - ілюстративна виставка "Подорож країнами Європи"

                 


Открыть

Виставка малюнків до дня Перемоги


   ХХІ століття. Усе далі й далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни. Але кожного року 9 Травня ми відзначаємо День Перемоги, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.Ратний подвиг батьків, дідів і прадідів у Другій Світовій війні ніколи не може бути забутим.
    До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була організована виставка дитячих малюнків "Перемога в серцях поколінь
".

       

та представлена книжково - ілюстративна виставка

"Війни священної сторінки навіки в пам'яті людській".

         


Открыть

Усний журнал " Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917 – 1921 років"


   У 2017 році виповнюється 100 років від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.

   Бібліотекою був проведений усний журнал " Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917 – 1921 років" , на якому  були висвітлені події, які відбувалися на Україні,Вінниччині та у селі Стрижавка у ті буремні роки. До уваги глядачів було презентовано книгу Василя Шкляра «Залишенець.Чорний ворон» та інсценізовано уривок з роману.

       

та представлено книжково - ілюстративну виставку "За Україну, за її долю !"

          


Открыть | Комментариев 1

Підставки для великодніх яєць своїми руками


   Перед Великоднем часто постає питання, чим здивувати рідних і друзів. Проте нічого так не створює настрій як подарунки, виготовлені самостійно.

  У бібліотеці перед Великоднем користувачі знайомилися з книгами та презентацією, з чого можна виготовити самостійно великодні яйця. А потім користувачі виготовляли підставки для великодніх яєць,які дуже прості у виготовленні, для таких виробів можна використовувати різні матеріали. 

          

 також до уваги користувачів була представлена книжково - ілюстраційна виставка "Христос воскрес - воскресне й Україна".

          


Открыть

«Із книжки в мультик» по книгах К.Чуковського


 31 березня  виповнилося 135 років від дня народження відомого письменника, публіциста, літературознавця і перекладача, автора «Мухи-Цокотухи», «Доктора Айболита» та ще безлічі віршованих казок, на яких виросло не одне покоління дітей – Корнія Івановича Чуковського.

  

    До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була проведена вікторина «Загадки від дідуся Корнія» та показані мультиплікаційні фільми по дитячих книгах письменника «Із книжки в мультик».

  


Открыть

До Міжнародного дня дитячої книги "Виклик Гаррі Поттеру"


 Книга! Вона поруч з нами з самого народження. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

   Міжнародний день дитячої книги  відзначається щороку 2 квітня — в день народження Ганса Крістіана Андерсена.Цей день святкують усі, хто любить та шанує книгу.

   Дитячі книги вбирають у себе цілий світ - захоплюючий, дивовижний, невичерпний, чарівний. Нерідко книги, прочитані нами в дитинстві, залишаються в пам'яті на все життя. 

           

  До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів презентували книжково - ілюстративну виставку "Виклик Гаррі Поттеру", на якій були представлені нові книги сучасних авторів для дітей.


Открыть

"Весняні квіти не зривай – захищай, оберігай"


   Мабуть, ніякі інші рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. Весна дражнить першими по-справжньому теплими променями сонця, першою зеленню трави, ось і з’явилися  перші весняні квіти, саме ці маленькі, але дуже сміливі рослини говорять про остаточний прихід весни.

 Нещодавно у бібліотеці відбувся квітковий калейдоскоп "Весняні квіти не зривай – захищай, оберігай".                                                                                    

         

    Під час подорожі про весняні квіти користувачі переглянули презентацію, слухали міфи та легенди про виникнення квітів та виготовляли оригамі - кусудама (один з найдавніших декоративних традиційних японських виробів у техніці оригамі) "Дзвіночки".    

   

                   


Открыть | Комментариев 3Календарь
Июнь
ПнВтСрЧтПтСбВск
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Розклад роботи

Працюємо

З   9.00  до  19.00

Субота:  10.00 до 16.00

Вихідний день –  неділя

Санітарний день:

остання   п’ятниця місяця


Контакти

Україна, 

Вінницька обл. 

Вінницький р-н 

смт Стрижавка,

вул..40-річчя Перемоги 5 

тел:     58-58-78

mail:   stryzhavka_bibl@ukr.net  


Мои фотоальбомы

Метки

Содержание страницы

Blog Live
ОБОЗ.ua