Стрижавська бібліотека

"Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу" Г.Лейбніц


День Європи у Стрижавці


   В Україні, згідно Указу Президента з 2003 року День Європи ми святкуємо в третю суботу травня.

  Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху, мирної співпраці між суверенними націями, що ґрунтується на спільних цінностях та спільних інтересах, миру, солідарності, демократії, добробуту людей. Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни .

   Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. 

  Бібліотека прийняла участь у святі присвяченому дню Європи та був проведений майстер клас по виготовленню фенечок українських та країн Європи.

                                

      

         


Открыть

Ретро – погляд «Мандрівка садибами Грохольських на Вінниччині»


    Польська родина Грохольських своїм життєвим шляхом залишила відбиток в історії Вінниччини. Ще у XV столітті Грохольські отримали графський титул і приїхали на Поділля. Після одруження Міхала Грохольського і Анни Радзимінської отримали у володіння село П'ятничани, яке нині є частиною Вінниці. Пізніше магнати купили у Потоцьких Стрижавку та Вороновицю.

            

      Колишній палац родини Грохольських у Стрижавці

До уваги користувачів у бібліотеці до дня Європи був проведений ретро - погляд "Мандрівка садибами Грохольських на Вінниччині".                            

та презентований перегляд літератури "Відомі поляки в історії Вінниччини"

               

та до дня Європи була представлена книжково - ілюстративна виставка "Подорож країнами Європи"

                 


Открыть

Виставка малюнків до дня Перемоги


   ХХІ століття. Усе далі й далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни. Але кожного року 9 Травня ми відзначаємо День Перемоги, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.Ратний подвиг батьків, дідів і прадідів у Другій Світовій війні ніколи не може бути забутим.
    До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була організована виставка дитячих малюнків "Перемога в серцях поколінь
".

       

та представлена книжково - ілюстративна виставка

"Війни священної сторінки навіки в пам'яті людській".

         


Открыть

Усний журнал " Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917 – 1921 років"


   У 2017 році виповнюється 100 років від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.

   Бібліотекою був проведений усний журнал " Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917 – 1921 років" , на якому  були висвітлені події, які відбувалися на Україні,Вінниччині та у селі Стрижавка у ті буремні роки. До уваги глядачів було презентовано книгу Василя Шкляра «Залишенець.Чорний ворон» та інсценізовано уривок з роману.

       

та представлено книжково - ілюстративну виставку "За Україну, за її долю !"

          


Открыть | Комментариев 1

Підставки для великодніх яєць своїми руками


   Перед Великоднем часто постає питання, чим здивувати рідних і друзів. Проте нічого так не створює настрій як подарунки, виготовлені самостійно.

  У бібліотеці перед Великоднем користувачі знайомилися з книгами та презентацією, з чого можна виготовити самостійно великодні яйця. А потім користувачі виготовляли підставки для великодніх яєць,які дуже прості у виготовленні, для таких виробів можна використовувати різні матеріали. 

          

 також до уваги користувачів була представлена книжково - ілюстраційна виставка "Христос воскрес - воскресне й Україна".

          


Открыть

«Із книжки в мультик» по книгах К.Чуковського


 31 березня  виповнилося 135 років від дня народження відомого письменника, публіциста, літературознавця і перекладача, автора «Мухи-Цокотухи», «Доктора Айболита» та ще безлічі віршованих казок, на яких виросло не одне покоління дітей – Корнія Івановича Чуковського.

  

    До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була проведена вікторина «Загадки від дідуся Корнія» та показані мультиплікаційні фільми по дитячих книгах письменника «Із книжки в мультик».

  


Открыть

До Міжнародного дня дитячої книги "Виклик Гаррі Поттеру"


 Книга! Вона поруч з нами з самого народження. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

   Міжнародний день дитячої книги  відзначається щороку 2 квітня — в день народження Ганса Крістіана Андерсена.Цей день святкують усі, хто любить та шанує книгу.

   Дитячі книги вбирають у себе цілий світ - захоплюючий, дивовижний, невичерпний, чарівний. Нерідко книги, прочитані нами в дитинстві, залишаються в пам'яті на все життя. 

           

  До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів презентували книжково - ілюстративну виставку "Виклик Гаррі Поттеру", на якій були представлені нові книги сучасних авторів для дітей.


Открыть

"Весняні квіти не зривай – захищай, оберігай"


   Мабуть, ніякі інші рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. Весна дражнить першими по-справжньому теплими променями сонця, першою зеленню трави, ось і з’явилися  перші весняні квіти, саме ці маленькі, але дуже сміливі рослини говорять про остаточний прихід весни.

 Нещодавно у бібліотеці відбувся квітковий калейдоскоп "Весняні квіти не зривай – захищай, оберігай".                                                                                    

         

    Під час подорожі про весняні квіти користувачі переглянули презентацію, слухали міфи та легенди про виникнення квітів та виготовляли оригамі - кусудама (один з найдавніших декоративних традиційних японських виробів у техніці оригамі) "Дзвіночки".    

   

                   


Открыть | Комментариев 3

Виставка - ювілей "Пелюстка подільського саду" до дня народження Ніни Гнатюк


    18 березня 2017 року виповнилося 70 років відомій українській поетесі Ніні Юхимівні Гнатюк. Поезія Ніни Гнатюк відзначається проникливим ліризмом, розкриває світовідчуття нашого сучасника, сповнена любові до України. Лірика поетеси передає складну гаму переживань закоханого жіночого серця. Поетичне слово Ніни Гнатюк поєднується з мелодикою народної пісні. 

 До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була представлена виставка - ювілей " Пелюстка подільського саду "

             

     Поетеса продовжує творити з вірою в те, що «Україну кращі ждуть часи». У Ніни Гнатюк багато задумів, творчих планів. Вона вся – в роботі. Тож хай не покидають її сили чесно і правдиво, за велінням совісті творити найголовніше – саме життя. І хай поезія не покидає її ні на день – приходить чиїмось ясним поглядом, добрим словом.


Открыть

Книжково - ілюстративна виставка "Земле Подільська, рідний мій краю!".


   Ми маємо щастя жити на чудовій землі, багатій своєю природою – тихими ріками з мальовничими берегами, родючими землями, колосистими полями, зеленими дібровами, квітучими садами… Вінниччина – край унікальний, багатий і різноманітний, оспіваний в піснях і легендах… Самобутні культурні та народні традиції і звичаї, ціла плеяда видатних особистостей – все це Вінниччина…

   До 85-річчя з часу утворення Вінницької області у бібліотеці до уваги користувачів була представлена книжково - ілюстративна виставка "Земле Подільська, рідний мій краю!".

             

  Література на виставці відображає всі сторони життя краю. Ознайомившись із виставкою, можна глибше пізнати красу і велич Вінниччини, осягнути героїчну минувшину і сучасність, познайомитись зі славними земляками, які невтомною працею і натхненною творчістю прославляють рідний край та  як  оспівують наш край у художньому слові.


Открыть

Виставка-панорама до дня мови «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!»


    Українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не чаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Тому, щорічно, 21-го лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо.           

    До Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці до уваги користувачів була представлена виставка - панорама «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!».

            


Открыть | Комментариев 3

Вечір пам'яті Героїв Небесної Сотні « Гідні вдячності й пошани всі Герої Вінничани»


   Ми - українці – свідомий і від­повідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що нація, яка вийшла на Майдан ,спроможна на захист своєї свободи.

  Революція Гідності змінила напрямок розвитку держави, згуртувала громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною люд­ських втрат. Раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну – власне життя. 

До дня вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотеці відбувся вечір пам'яті « Гідні вдячності й пошани всі Герої Вінничани» .

     До уваги користувачів була представлена презентація та відео про Героїв Небесної Сотні Вінниччини "Вінничани - Герої Небесної Сотні".Під час Революції Гідності загинуло троє жителів вінничан: 

                

- Валерій Олександрович Брезденюк був художником у техніці ебру (малюнки на воді),брав участь у багатьох телевізійних шоу.Побував на "Поле чудес",брав участь у шоу "Червоне і чорне",багатьом запам'ятався як фіналіст шоу "Україна має талант" у 2013 році;

- Леонід Петрович Полянський працював залізничником в Жмеринці;

- Максим Миколайович Шимко був учасником Вінницького клубу історичної реконструкції "Білий вовк". 

          

  Також у бібліотеці згадали події, що сколихнули світ, змінили хід історії, усіх патріотів, які поклали свої голови за наше майбутнє.

Открыть

Народознавче свято " Стрітення: весну зустрічаєм,зиму проводжаєм"


   15 лютого - свято Стрітення Господнє.

   Свято Стрітення запроваджене на честь події, коли  Божа Мати принесла Ісуса Христа до храму на сороковий день після народження. У народі це свято вважають часом зустрічі зими і літа.

    У цей день у церквах святять воду і «громничні» свічки. Їх ставлять перед образами, щоб оберегти  людей і худобу від грому. Стрітенською водою лікують хворих, кроплять і напувають худобу, бджіл, щоб добре велися.

    У цей день у бібліотеці користувачі  знайомилися з народознавчим святом " Стрітення: весну зустрічаєм,зиму проводжаєм", слухали повір'я,прикмети,прислів'я та приказки про Стрітення.Грали у ігри (яка команда переможе Весни чи Зими) та закликали Весну з обрядовим печивом "жайворонками".

                     

       


Открыть

Бібліо - вечір «Ти без мене-не ти.Я без тебе-не я...»


    Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів.

   Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є.

   Воно відзначається майже по всьому світу 14 лютого. Важко встановити, коли на землі з'явилося  кохання. Воно існує стільки ж часу, скільки існують люди.  

   До дня Святого Валентина у бібліотеці до уваги користувачів був проведений бібліо - вечір «Ти без мене-не ти.Я без тебе-не я...».

              

  Присутні мали нагоду не лише познайомитися з історією виникнення свята усіх закоханих, з традиціями святкування  Дня Святого Валентина в різних куточках планети.

  Користувачі приймали участь у конкурсах та іграх ”Ще раз про кохання”, знайомилися з книгами про кохання.


Открыть

Вечір пам'яті до дня пам'яті героїв Крут «Квіти у полі, там де Крути…»


І  згадую  чомусь я мимоволі

Великих лицарів своїх;

Лежать вони покинутими в полі

І без хрестів могили їх.

О.Олесь

    29 січня 2017 року минуло 99 років від дня, коли сотні юних героїв під Крутами поклали життя за визнання незалежності України . У цей день у 1918 році українські курсанти, студенти та гімназисти полягли на залізничній станції Крути неподалік від села Пам'ятне у зіткненні з армією більшовиків. 

До дня пам'яті героїв Крут у бібліотеці до уваги користувачів відбувся вечір пам'яті «Квіти у полі, там де Крути…» 

  

Користувачі переглянули:

-  "Невідома Україна ", фільм "Лист без конверта" ,

- презентацію про вшанування пам'яті героїв Крут,

та прослухали вірші та пісні відомих письменників про Крути.

                

та представлена виставка-реквієм "Під Крутами пішли в безсмертя"


Открыть

Літературний квест " Країна чудес Льюїса Керрола "


   27 січня виповнилося 185 років від дня народження відомого математика Чарльза Латвіджа Доджсона, що ввійшов в історію англійської дитячої літератури під псевдонімом Льюїс Керрол.

Найвідоміші літературні твори Керролла: "Пригоди Аліси в Дивокраї" і продовження "Аліса в задзеркаллі" та інші твори.     

До цієї дати до уваги користувачів у бібліотеці був підготовлений та проведений літературний квест "Країна чудес Льюїса Керрола".  

              

 та була представлена виставка малюнків до творів Л.Керрола.

                     


Открыть

Виставка - пам'ять "Скорботна свічка пам'яті святої" до дня пам'яті жертв Голокосту


   27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і отримало назву – Голокост. Світ вшановує багато мільйонів євреїв і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.

              

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту до уваги користувачів у бібліотеці була представлена виставка - пам'ять "Скорботна свічка пам'яті святої".


Открыть

Брейн - ринг "Україна-єдина країна" до дня Соборності та Свободи України


     В історії становлення Незалежності і Соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Української Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

До дня Соборності та Свободи України у бібліотеці між користувачами був проведений брейн-ринг "Україна-єдина країна".

          

та представлена до дня Соборності та Свободи України виставка-панорама "У єдності наша сила:День Соборності  України".

              


Открыть

"Символи державності та єдності української нації"


Для кожного з нас найдорожча і найрідніша та земля, на якій ми народилися, де живуть наші батьки, рідні. Це - наша рідна земля, наша Україна. Кожна країна світу обов'язково має свої символи.

У статті 20 (розділ 1) Конституції України записано:«Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб, Держаний Гімн України».

Символіка — своєрідна візитна картка країни, вона ніби представляє її, підтверджує її існування. 

      До 25 річниці від дня затвердження Президією Верховної Ради України музичної редакції Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна», автором якої є М.Вербицький, та до 25 річниці від дня затвердження Верховною Радою України Державного прапора України у бібліотеці до уваги користувачів була представлена   літературно-музична композиція

 "Символи державності та єдності української нації".

      

та проведений флешмоб "Україна понад усе!"    

              


Открыть

Виставка - портрет про Євгена Гуцало «Письменник краю де веселка воду п’є з ріки»


Євген Пилипович Гуцало – дивовижний, загадковий, майже нерозкритий критиками письменник.Є в нього більше двохсот оповідань, два десятки повістей, два романи, три поетичні збірки, книжки для дітей, публіцистика.

               

10 січня виповнилося 80 років письменнику рідного краю Євгену Гуцало, до цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була представлена виставка - портрет «Письменник краю де веселка воду п’є з ріки».


Открыть

Виставка - персоналія "Петро Могила-реформатор українського православ’я"


   10 січня 2017 року виповнилося 420 років від дня народження митрополита Київського, Галицького і всієї Русі, видатного політичного, релігійного, освітнього і культурного діяча України - Петра Могили.

           

До цієї дати у бібліотеці була представлена виставка - персоналія «П.Могила-реформатор українського православ’я».


Открыть

Усний журнал «Дивовижний світ Джона Толкіна»


 Джон Роналд Руел Толкін (1892-1973) ─ видатний англійський письменник, класик світової літератури ХХ століття та один із фундаторів жанрового різновиду фантастики - фентезі, всесвітню славу якому приніс роман «Гобіт» та «Володар Перснів".

3 січня 2017 року виповнилося 125 років від дня народження Дж.Толкіну. До цієї дати у бібліотеці був проведений усний журнал «Дивовижний світ Джона Толкіна».

Користувачі ознайомилися з презентацією про життєвий і творчий шлях письменника,

           

та переглянули буктрейлери до книг "Гобіт " та "Володар перснів" також дізналися ,що книга "Гобіт" є ювіляр, якій у цьому році виповнюється 80 років, яка була написана ще у 1937 році,

також користувачі переглянули уривок з вистави "Гобіт",який був презентований у 1985 році та уривки з фільмів "Гобіт" та "Володар перснів."

          

До уваги користувачів була представлена виставка - перегляд "Міфосвіт Джона Толкіна".

   


Открыть

«На новорічний майстер-клас ми запрошуємо Вас»


     Зовсім не за горами Новий рік. Напевно, всі ми чекаємо цього свята. Якимсь теплом незвичайним віє від нього. 

Сама підготовка до свята дає нам прекрасну можливість проявити творчість, всю фантазію, вигадати щось новеньке і незвичайне.Спільна радість оформлення і створення затишку вдома, виготовлення подарунків своїми руками - що може бути краще?

  Якщо почати підготовку трохи раніше звичайного, багато чого цікавого можна зробити своїми руками. Адже в такі подарунки вкладається душа, тепло і їх ні з чим не порівняти. І до того ж економиться бюджет сім'ї.

До уваги користувачів у бібліотеці відбувся передноворічний захід «На новорічний майстер-клас ми запрошуємо Вас».

                   

Діти знайомилися з книгами ,з яких можна виготовити різноманітні вироби з солоного тіста, з квілінгу, з макаронів та паперу до Новорічних свят.               

Виготовляли різноманітні паперові ялинки з макарону, новорічного дощику та вирізували новорічні витинанки.

                 


Открыть

Правова вікторина «В якій казці порушено права героїв?»


     Для забезпечення дітям можливості визначити себе як особистість і реалізувати свої можливості в безпечних і сприятливих умовах, в середовищі сім’ї , для підготовки їх до життя у вільному суспільстві та захисту дітей створено ряд документів на державному та міжнародному рівні.

До дня захисту прав людини для користувачів була проведена літературно правова гра - мандрівка «Знай свої права дитино» 

та правова  вікторина «В якій казці порушено права героїв?»

       

користувачі були ознайомлені та переглянули:

- відеофільм  "Конвенція ООН про права дітей";

- презентація "Права дитини",

- мультфільми "Права дитини в сюжетах казок ".


Открыть | Комментариев 1

До дня народження Волт Діснея літературний диліжанс "Із книжки в мультик"


      Волт Дісней - американський художник-мультиплікатор, кінорежисер, актор, сценарист і продюсер, засновник компанії «Walt Disney Productions», яка до теперішнього часу перетворилася в медіаімперію «The Walt Disney Company». Є творцем першого в історії звукового мультфільму, першого музичного та першого повнометражного. 

    До 115 річниці до дня народження Волт Діснея у бібліотеці був представлений до уваги користувачів літературний диліжанс " Із книжки - в мультик "

       

 користувачі переглянули:

- презентацію "Волт Дісней";

- відеофільм "Волт Дісней: історія успіху";

-  кращі мультфільми від Уолт Діснея.

           

також була представлена книжково - ілюстративна виставка «Уолт Дісней - кращий друг дітей» .


ОткрытьКалендарь
Ноябрь
ПнВтСрЧтПтСбВск
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Розклад роботи

Працюємо

З   9.00  до  19.00

Субота:  10.00 до 16.00

Вихідний день –  неділя

Санітарний день:

остання   п’ятниця місяця


Контакти

Україна, 

Вінницька обл. 

Вінницький р-н 

смт Стрижавка,

вул..40-річчя Перемоги 5 

тел:     58-58-78

mail:   stryzhavka_bibl@ukr.net  


Мои фотоальбомы

Метки

Содержание страницы

Blog Live
ОБОЗ.ua