Стрижавська бібліотека

"Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу" Г.Лейбніц


Виставка - ювілей "Пелюстка подільського саду" до дня народження Ніни Гнатюк


    18 березня 2017 року виповнилося 70 років відомій українській поетесі Ніні Юхимівні Гнатюк. Поезія Ніни Гнатюк відзначається проникливим ліризмом, розкриває світовідчуття нашого сучасника, сповнена любові до України. Лірика поетеси передає складну гаму переживань закоханого жіночого серця. Поетичне слово Ніни Гнатюк поєднується з мелодикою народної пісні. 

 До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була представлена виставка - ювілей " Пелюстка подільського саду "

             

     Поетеса продовжує творити з вірою в те, що «Україну кращі ждуть часи». У Ніни Гнатюк багато задумів, творчих планів. Вона вся – в роботі. Тож хай не покидають її сили чесно і правдиво, за велінням совісті творити найголовніше – саме життя. І хай поезія не покидає її ні на день – приходить чиїмось ясним поглядом, добрим словом.


Открыть

Книжково - ілюстративна виставка "Земле Подільська, рідний мій краю!".


   Ми маємо щастя жити на чудовій землі, багатій своєю природою – тихими ріками з мальовничими берегами, родючими землями, колосистими полями, зеленими дібровами, квітучими садами… Вінниччина – край унікальний, багатий і різноманітний, оспіваний в піснях і легендах… Самобутні культурні та народні традиції і звичаї, ціла плеяда видатних особистостей – все це Вінниччина…

   До 85-річчя з часу утворення Вінницької області у бібліотеці до уваги користувачів була представлена книжково - ілюстративна виставка "Земле Подільська, рідний мій краю!".

             

  Література на виставці відображає всі сторони життя краю. Ознайомившись із виставкою, можна глибше пізнати красу і велич Вінниччини, осягнути героїчну минувшину і сучасність, познайомитись зі славними земляками, які невтомною працею і натхненною творчістю прославляють рідний край та  як  оспівують наш край у художньому слові.


Открыть

Виставка-панорама до дня мови «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!»


    Українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не чаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Тому, щорічно, 21-го лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо.           

    До Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці до уваги користувачів була представлена виставка - панорама «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!».

            


Открыть | Комментариев 3

Вечір пам'яті Героїв Небесної Сотні « Гідні вдячності й пошани всі Герої Вінничани»


   Ми - українці – свідомий і від­повідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що нація, яка вийшла на Майдан ,спроможна на захист своєї свободи.

  Революція Гідності змінила напрямок розвитку держави, згуртувала громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною люд­ських втрат. Раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну – власне життя. 

До дня вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотеці відбувся вечір пам'яті « Гідні вдячності й пошани всі Герої Вінничани» .

     До уваги користувачів була представлена презентація та відео про Героїв Небесної Сотні Вінниччини "Вінничани - Герої Небесної Сотні".Під час Революції Гідності загинуло троє жителів вінничан: 

                

- Валерій Олександрович Брезденюк був художником у техніці ебру (малюнки на воді),брав участь у багатьох телевізійних шоу.Побував на "Поле чудес",брав участь у шоу "Червоне і чорне",багатьом запам'ятався як фіналіст шоу "Україна має талант" у 2013 році;

- Леонід Петрович Полянський працював залізничником в Жмеринці;

- Максим Миколайович Шимко був учасником Вінницького клубу історичної реконструкції "Білий вовк". 

          

  Також у бібліотеці згадали події, що сколихнули світ, змінили хід історії, усіх патріотів, які поклали свої голови за наше майбутнє.

Открыть

Народознавче свято " Стрітення: весну зустрічаєм,зиму проводжаєм"


   15 лютого - свято Стрітення Господнє.

   Свято Стрітення запроваджене на честь події, коли  Божа Мати принесла Ісуса Христа до храму на сороковий день після народження. У народі це свято вважають часом зустрічі зими і літа.

    У цей день у церквах святять воду і «громничні» свічки. Їх ставлять перед образами, щоб оберегти  людей і худобу від грому. Стрітенською водою лікують хворих, кроплять і напувають худобу, бджіл, щоб добре велися.

    У цей день у бібліотеці користувачі  знайомилися з народознавчим святом " Стрітення: весну зустрічаєм,зиму проводжаєм", слухали повір'я,прикмети,прислів'я та приказки про Стрітення.Грали у ігри (яка команда переможе Весни чи Зими) та закликали Весну з обрядовим печивом "жайворонками".

                     

       


Открыть

Бібліо - вечір «Ти без мене-не ти.Я без тебе-не я...»


    Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів.

   Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є.

   Воно відзначається майже по всьому світу 14 лютого. Важко встановити, коли на землі з'явилося  кохання. Воно існує стільки ж часу, скільки існують люди.  

   До дня Святого Валентина у бібліотеці до уваги користувачів був проведений бібліо - вечір «Ти без мене-не ти.Я без тебе-не я...».

              

  Присутні мали нагоду не лише познайомитися з історією виникнення свята усіх закоханих, з традиціями святкування  Дня Святого Валентина в різних куточках планети.

  Користувачі приймали участь у конкурсах та іграх ”Ще раз про кохання”, знайомилися з книгами про кохання.


Открыть

Вечір пам'яті до дня пам'яті героїв Крут «Квіти у полі, там де Крути…»


І  згадую  чомусь я мимоволі

Великих лицарів своїх;

Лежать вони покинутими в полі

І без хрестів могили їх.

О.Олесь

    29 січня 2017 року минуло 99 років від дня, коли сотні юних героїв під Крутами поклали життя за визнання незалежності України . У цей день у 1918 році українські курсанти, студенти та гімназисти полягли на залізничній станції Крути неподалік від села Пам'ятне у зіткненні з армією більшовиків. 

До дня пам'яті героїв Крут у бібліотеці до уваги користувачів відбувся вечір пам'яті «Квіти у полі, там де Крути…» 

  

Користувачі переглянули:

-  "Невідома Україна ", фільм "Лист без конверта" ,

- презентацію про вшанування пам'яті героїв Крут,

та прослухали вірші та пісні відомих письменників про Крути.

                

та представлена виставка-реквієм "Під Крутами пішли в безсмертя"


Открыть

Літературний квест " Країна чудес Льюїса Керрола "


   27 січня виповнилося 185 років від дня народження відомого математика Чарльза Латвіджа Доджсона, що ввійшов в історію англійської дитячої літератури під псевдонімом Льюїс Керрол.

Найвідоміші літературні твори Керролла: "Пригоди Аліси в Дивокраї" і продовження "Аліса в задзеркаллі" та інші твори.     

До цієї дати до уваги користувачів у бібліотеці був підготовлений та проведений літературний квест "Країна чудес Льюїса Керрола".  

              

 та була представлена виставка малюнків до творів Л.Керрола.

                     


Открыть

Виставка - пам'ять "Скорботна свічка пам'яті святої" до дня пам'яті жертв Голокосту


   27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і отримало назву – Голокост. Світ вшановує багато мільйонів євреїв і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.

              

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту до уваги користувачів у бібліотеці була представлена виставка - пам'ять "Скорботна свічка пам'яті святої".


Открыть

Брейн - ринг "Україна-єдина країна" до дня Соборності та Свободи України


     В історії становлення Незалежності і Соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Української Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

До дня Соборності та Свободи України у бібліотеці між користувачами був проведений брейн-ринг "Україна-єдина країна".

          

та представлена до дня Соборності та Свободи України виставка-панорама "У єдності наша сила:День Соборності  України".

              


Открыть

"Символи державності та єдності української нації"


Для кожного з нас найдорожча і найрідніша та земля, на якій ми народилися, де живуть наші батьки, рідні. Це - наша рідна земля, наша Україна. Кожна країна світу обов'язково має свої символи.

У статті 20 (розділ 1) Конституції України записано:«Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб, Держаний Гімн України».

Символіка — своєрідна візитна картка країни, вона ніби представляє її, підтверджує її існування. 

      До 25 річниці від дня затвердження Президією Верховної Ради України музичної редакції Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна», автором якої є М.Вербицький, та до 25 річниці від дня затвердження Верховною Радою України Державного прапора України у бібліотеці до уваги користувачів була представлена   літературно-музична композиція

 "Символи державності та єдності української нації".

      

та проведений флешмоб "Україна понад усе!"    

              


Открыть

Виставка - портрет про Євгена Гуцало «Письменник краю де веселка воду п’є з ріки»


Євген Пилипович Гуцало – дивовижний, загадковий, майже нерозкритий критиками письменник.Є в нього більше двохсот оповідань, два десятки повістей, два романи, три поетичні збірки, книжки для дітей, публіцистика.

               

10 січня виповнилося 80 років письменнику рідного краю Євгену Гуцало, до цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була представлена виставка - портрет «Письменник краю де веселка воду п’є з ріки».


Открыть

Виставка - персоналія "Петро Могила-реформатор українського православ’я"


   10 січня 2017 року виповнилося 420 років від дня народження митрополита Київського, Галицького і всієї Русі, видатного політичного, релігійного, освітнього і культурного діяча України - Петра Могили.

           

До цієї дати у бібліотеці була представлена виставка - персоналія «П.Могила-реформатор українського православ’я».


Открыть

Усний журнал «Дивовижний світ Джона Толкіна»


 Джон Роналд Руел Толкін (1892-1973) ─ видатний англійський письменник, класик світової літератури ХХ століття та один із фундаторів жанрового різновиду фантастики - фентезі, всесвітню славу якому приніс роман «Гобіт» та «Володар Перснів".

3 січня 2017 року виповнилося 125 років від дня народження Дж.Толкіну. До цієї дати у бібліотеці був проведений усний журнал «Дивовижний світ Джона Толкіна».

Користувачі ознайомилися з презентацією про життєвий і творчий шлях письменника,

           

та переглянули буктрейлери до книг "Гобіт " та "Володар перснів" також дізналися ,що книга "Гобіт" є ювіляр, якій у цьому році виповнюється 80 років, яка була написана ще у 1937 році,

також користувачі переглянули уривок з вистави "Гобіт",який був презентований у 1985 році та уривки з фільмів "Гобіт" та "Володар перснів."

          

До уваги користувачів була представлена виставка - перегляд "Міфосвіт Джона Толкіна".

   


Открыть

«На новорічний майстер-клас ми запрошуємо Вас»


     Зовсім не за горами Новий рік. Напевно, всі ми чекаємо цього свята. Якимсь теплом незвичайним віє від нього. 

Сама підготовка до свята дає нам прекрасну можливість проявити творчість, всю фантазію, вигадати щось новеньке і незвичайне.Спільна радість оформлення і створення затишку вдома, виготовлення подарунків своїми руками - що може бути краще?

  Якщо почати підготовку трохи раніше звичайного, багато чого цікавого можна зробити своїми руками. Адже в такі подарунки вкладається душа, тепло і їх ні з чим не порівняти. І до того ж економиться бюджет сім'ї.

До уваги користувачів у бібліотеці відбувся передноворічний захід «На новорічний майстер-клас ми запрошуємо Вас».

                   

Діти знайомилися з книгами ,з яких можна виготовити різноманітні вироби з солоного тіста, з квілінгу, з макаронів та паперу до Новорічних свят.               

Виготовляли різноманітні паперові ялинки з макарону, новорічного дощику та вирізували новорічні витинанки.

                 


Открыть

Правова вікторина «В якій казці порушено права героїв?»


     Для забезпечення дітям можливості визначити себе як особистість і реалізувати свої можливості в безпечних і сприятливих умовах, в середовищі сім’ї , для підготовки їх до життя у вільному суспільстві та захисту дітей створено ряд документів на державному та міжнародному рівні.

До дня захисту прав людини для користувачів була проведена літературно правова гра - мандрівка «Знай свої права дитино» 

та правова  вікторина «В якій казці порушено права героїв?»

       

користувачі були ознайомлені та переглянули:

- відеофільм  "Конвенція ООН про права дітей";

- презентація "Права дитини",

- мультфільми "Права дитини в сюжетах казок ".


Открыть | Комментариев 1

До дня народження Волт Діснея літературний диліжанс "Із книжки в мультик"


      Волт Дісней - американський художник-мультиплікатор, кінорежисер, актор, сценарист і продюсер, засновник компанії «Walt Disney Productions», яка до теперішнього часу перетворилася в медіаімперію «The Walt Disney Company». Є творцем першого в історії звукового мультфільму, першого музичного та першого повнометражного. 

    До 115 річниці до дня народження Волт Діснея у бібліотеці був представлений до уваги користувачів літературний диліжанс " Із книжки - в мультик "

       

 користувачі переглянули:

- презентацію "Волт Дісней";

- відеофільм "Волт Дісней: історія успіху";

-  кращі мультфільми від Уолт Діснея.

           

також була представлена книжково - ілюстративна виставка «Уолт Дісней - кращий друг дітей» .


Открыть

До 25 річниці з Дня Збройних Сил України


До 25 річниці з Дня Збройних Сил України у бібліотеці користувачі бібліотеки виготовляли вітальні листівки воїнам АТО

        

та продовжували знайомитися з книгами, з яких можна виготовити різноманітні вироби з солоного тіста, з квілінгу, з макаронів та паперу до Новорічних свят.

      


Открыть

Виставка - портрет до річниці від дня народження Григора Тютюнника


«Я сприймаю те, що мене оточує, і те, що діється навколо мене, спочатку почуттям, серцем, а вже потім усвідомлюю розумом – тобто страждаю двічі з одного приводу. Боже, як важко».
                                  Григір Тютюнник

  Григір Тютюнник – видатний митець української літератури ХХ століття. Саме завдяки такому письменникові можемо говорити про художню довершеність та справжність української літератури в нелегкі для неї часи.

5 грудня - 85 років від дня народження українського письменника Григора Тютюнника, до цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була представлена виставка - портрет «Живописець правди».

               


Открыть

Тематичний вечір "СНІД – найсерйозніший виклик людству"


  1 грудня - відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. День боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику.

До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів був проведений тематичний вечір  "СНІД – найсерйозніший виклик людству".

       

користувачі ознайомилися та переглянули:

- відеофільм " Життя на повну силу! СНІД та ВІЛ ";

- презентацію "СНІД - загроза людству";

- буктрейлер на книгу Світлани Талан "Коли ти поруч".

Також був презентований буклет  "СНІД: знати,щоб жити "

                  

та виставка - застереження «STOP-наркотик! NO-СНІД!»


Открыть | Комментариев 2

Майстер - клас з кавових зерен


  Зерна кави на сьогоднішній день є найбільш популярним матеріалом для створення різних виробів своїми руками. Кавові зерна - мають приємний запах, не псуються, мають насичений колір і цікаву фактуру, також приносять щастя в дім, вони володіють неповторним ароматом кави, який створює атмосферу тепла і затишку.

У бібліотеці відбувся майстер-клас "Осінь.Кава.Бібліотека"

та продовжувалося знайомство з книгою М.Нікітіної "Створюємо оригінальні прикраси для інтер’єру з крупів,макаронів та бобових".

                 

на якому діти виготовляли найрізноманітніші вироби та аплікації з кавових зерен                                            

          

            

   Користувачі переглянули:

-презентацію "Чарівний світ кави";

-відеопрезентацію "Історія кави";

-буктрейлер про книгу Надійки Гербіш "Теплі історії до кави ".

                                              


Открыть

До дня пам’яті жертв голодомору


 Український голодомор 1932-1933 років визнано злочином проти людства. Голод був наслідком не лише збільшення примусових хлібозаготівель у той період, але повного вилучення продовольства у всіх регіонах країни, населення яких на 2/3 і більше складали українці. Терор голодом, депортації, індивідуальні масові репресії були спрямовані проти України як національної республіки. Протягом ХХ століття Україна пережила три голодомори: 1921-1923 років, 1932-1933 років, 1946-1947 років, але другий був найбільш масовим і жорстоким.

До дня пам’яті жертв голодомору у бібліотеці до уваги користувачів була представлена виставка - спогад

«Землі моєї скорботні роки».

            


Открыть

До Дня Гідності та Свободи


Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 

До Дня Гідності та Свободи у бібліотеці до уваги користувачів відбувся усний журнал "Україна гідна свободи",

протягом заходу було показане:

- відео "Помаранчева революція.Як це було."

- відеопрезентація "98 днів революції Гідності";

- архівне відео "День Гідності та Свободи : хронологія двох революцій",

   

під час заходу був проведений майстер - клас по виготовленню патріотичних фенечок,

                    

підготовлена та показана користувачам фотоілюстративна виставка "Події, що змінили долю України",

                   

             проведений флешмоб "Ми хочемо жити в мирі !",

 та покладено квіти Хитрику Геннадію Васильовичу - воїну,який загинув в АТО.

        


Открыть

Книжкова панорама до дня української писемності та мови


        9 листопада – День української писемності та мови. Мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

       Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П.Мирним, М.Коцюбинським, Л.Українкою та багатьма іншими видатними українцями. 

     До цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів була представлена книжкова панорама  "О мово моя, душа голосна України "

                  


Открыть

Літературна вікторина «Сторінками українських казок».


Нещодавно до бібліотеки завітали користувачі на бібліотечний урок "Подорож у чарівний світ книги", щоб познайомитися :

- як розташовані книги у бібліотеці;

- як вибрати книги в бібліотеці?;

- дитячі газети та  журнали для дітей та інше.

            

Користувачі прийняли участь у літературній вікторині «Сторінками українських казок».

 


ОткрытьКалендарь
Сентябрь
ПнВтСрЧтПтСбВск
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Розклад роботи

Працюємо

З   9.00  до  19.00

Субота:  10.00 до 16.00

Вихідний день –  неділя

Санітарний день:

остання   п’ятниця місяця


Контакти

Україна, 

Вінницька обл. 

Вінницький р-н 

смт Стрижавка,

вул..40-річчя Перемоги 5 

тел:     58-58-78

mail:   stryzhavka_bibl@ukr.net  


Мои фотоальбомы

Метки

Содержание страницы

Blog Live
ОБОЗ.ua