Стрижавська бібліотека Вінницької районної ЦБС

"Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу" Г.Лейбніц


"У країні казкових героїв Астрід Ліндгрен"


  «Андерсен наших днів», «чарівниця із Швеції», «Мама Карлсона» — як тільки не називають Астрід Ліндґрен, знамениту казкарку у світі. Повне ім’я письменниці-Астрід Анна Емілія Ліндґрен.

  Батьківщина А.Ліндґрен - Швеція,саме тут  14 листопада 1907 року і народилася письменниця. Відомій шведській казкарці  виповнилося 110 років від дня народження .

  До цієї дати у бібліотеці , до уваги користувачів була проведена літературна подорож "У країні казкових героїв Астрід Ліндгрен".

    

  Користувачі познайомилися з життєвим і творчим шляхом письменниці, дізналися, як і чому вона стала письменницею, звідки з’явилися в її уяві, а потім і в літературному світі відомі книжкові герої - Пеппі Довгапанчоха, Малий і Карлсон та інші герої.


Открыть

" Андрій Малишко – поет і пісняр "


   Андрій Самійлович Малишко — видатний український поет, який досяг вершин поетичної майстерності, зумів заглянути в душу українця, побачити там красу і велич та оспівати її. Ім'я цього майстра слова залишається одним з поетично-пісенних символів України. 

 14 листопада минуло 105 років від дня народження Андрія Малишка,до цієї дати у бібліотеці до уваги користувачів відбувся літературно - музичний вечір "Андрій Малишко – поет і пісняр".

   

Користувачі переглянули презентації про життєвий і творчий шлях письменника та буктрейлери на книги,читали вірші та слухали відомі пісні на слова поета - А.Малишка.


Открыть

До Дня української писемності та мови


Любити, шанувати і плекати рідну мову – обов’язок кожного українця. 9 листопада  - День української писемності і мови, до цієї дати бібліотека запросила своїх користувачів на мовознавчий вечір "Слово до слова - складається мова". Користувачі познайомилися з історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками.

        

   До уваги користувачів була представлена книжкова виставка – рекомендація "Кращої,ніж рідна,мови не буває..."». 

           


Открыть

До 130 річниці від дня народження Самуїла Маршака


   3 листопада виповнилося 130 років від дня народження дитячого письменника - Самуїла Яковича Маршака. У С.Маршака багато професій: поет, драматург, перекладач, літературний критик, редактор, але найвідоміша його професія - дитячий поет і письменник. 

  Багато читачів ще з дитинства пам'ятають розсіяного з вулиці Басейної, даму, яка здавала багаж і т.д. Для того, щоб краще познайомитися з мудрими, добрими, веселими та незвичайними героями його творів, бібліотека підготувала літературний калейдоскоп «Літературними стежками Самуїла Маршака».

  

    Під час заходу користувачі познайомилися з життєвим і творчим шляхом С.Маршака, слухали вірші, відгадували загадки, дивилися мультиплікаційні фільми та переглянули виставку - перегляд "Казкові герої навколо нас".

         


Открыть

" Книги з добрих рук " - подарувала бібліотеці голова Стрижавської селищної ради Т.А.Короленко


         Бібліотека - храм душі, особливий простір з особливою енергетикою, настроєм, затишком. І хоч сучасність відкриває перед нами безмежжя новітніх джерел інформації, ніщо не може замінити живого спілкування з книгою.

 До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва  ціле книжкове багатство подарувала селищній бібліотеці голова Стрижавської селищної ради Короленко Таїсія Анатоліївна з особистої  бібліотеки - це понад 750 примірників книг, серед яких художня література,підписні видання,зібрання творів М.Коцюбинського,І.Франка,П.Загребельного,М.Гоголя,

О.Пушкіна,Ж.Верна,Ч.Діккенса,Д.Лондона та інших письменників, видання з історії України та краєзнавства, які поповнили книжковий фонд бібліотеки.

      

   Отримані  книги є справжнім скарбом для користувачів. Така увага до бібліотеки тішить, надихає і читачів, і саму книгозбірню. Подарована література стала відчутним джерелом поповнення бібліотечного фонду та надасть неоціненну допомогу для зацікавлених користувачів. Адже нові книги це завжди свято для широкого читацького загалу. Висловлюємо свою подяку за внесок у формування фонду бібліотеки.

     Стрижавська селищна бібліотека щиро дякує за розуміння і підтримку, за те, що допомагаєте шановна Таїсія Анатоліївна виховувати у стінах книгозбірні думаючих, освічених і впевнених у собі громадян України. Поки живе бібліотека – живе народ, адже вона – скарбниця всіх багатств духу людського. Ми впевнені, що подаровані Вами книги знайдуть своїх читачів та будуть їм корисними, сприятимуть освіті, справі виховання підростаючого покоління, відродженню культури та духовному зростанню. 


Открыть

До 73 річниці визволення України від фашистських загарбників


 Друга світова війна назавжди залишається трагічною сторінкою в історії нашої країни – загублені життя мільйонів людей, сотні мільйонів скалічених доль, тисячі зруйнованих вщент населених пунктів. Пам’ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині.

   Напередодні 73-ї річниці визволення України  від фашистських загарбників у бібліотеці відбувся вечір пам’яті «Часи пройшли, роки минули, та ми героїв не забули !» .

         

    28 жовтня 1944 р. відбулося остаточне витіснення німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України - Закарпаття . Тому цього дня Україна відзначає День визволення від фашистських загарбників, присвячений остаточному вигнанню військ Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.    


Открыть

До Всеукраїнського дня бібліотек


     Бібліотека - це книжковий храм, джерело ідей, скарбниця думок, що прокладають нам стежку в майбутнє , це місце, де не тільки зберігаються книжки, це те місце, де кожний знайде собі затишок і відкриє для себе новий світ.

  До Всеукраїнського дня бібліотек до бібліотеки завітали користувачі перших класів,де відбулася 

бібліомандрівка бібліотекою 

"Джерело ідей, думок скарбниця".

     

                      

             

   Юні користувачі знайомилися з бібліотекою, складали пазли з улюблених книг, брали участь у літературній грі та у вікторині.


Открыть

До дня українського кіно «Її Величність Книга та Його Високість Кіно »


   День українського кіно - свято всіх причетних до створення кінематографа, а також його поціновувачів. День встановлений згідно з Указом Президента від 12 січня 1996 й щороку відзначається у другу суботу вересня. До дня українського кіно у бібліотеці до уваги користувачів була представлена кінопанорама "Дивись українське – твори майбутнє"

      

 та книжкова виставка - рекомендація «Її Величність Книга та Його Високість Кіно».

Як і в кожному виді мистецтва в світовому кінематографі є і свої шедеври, але  на заході розповідалося про рідне українське кіно, його історію і розвиток, видатних акторів і режисерів.


Открыть

Презентація поетичної збірки Г.Яблочнюк "Вишию калину"


     

   Нещодавно у селищній бібліотеці відбулася презентація поетичної збірки стрижавської поетеси Галини Василівни Яблочнюк "Вишию калину".  Побачила світ збірка завдяки бібліотеці , яка допомогла автору у художньому оформленні та комп'ютерному наборі тексту. Збірка складається з шести розділів:

- "Моя країна-Україна",

- "Вірші про сім'ю та родину",

- "Про кохання",

- "Дитячі віршики",

- "Пісні",

- "Просто посміхнись".

   Творчість сучасних поетів, письменників рідного краю безцінна. Читаючи їх твори, ми ще більше зрозуміємо і відчуємо красу і неповторність рідної землі.


Открыть

"Всім серцем любіть Україну свою і вічні ми будемо з нею!"


До дня Незалежності України в бібліотеці  відбувся тематичний вечір "Всім серцем любіть Україну свою і вічні ми будемо з нею!".

         

Також діти до Дня Державного Прапора розмальовували патріотичний бодіарт на обличчі " З Україною в серці ".

  

                


Открыть | Комментариев 1

До дня народження Наталії Гузєєвої - літературний вернісаж


До 65 річниці від дня народження Н.Гузєєвої у бібліотеці до уваги користувачів відбувся літературний вернісаж "Літературна мати П.П'яточкіна та Капітошки".Н.Гузєєва - автор літературних героїв Капітошки та Петрика П'яточкіна, дитяча письменниця, сценаристка, перекладачка.

До уваги глядачів було представлено:

-презентація про автора та її твори;

  -буктрейлер на книгу "Капітошка і Бурчення";

  -мультфільми"Пригоди Капітошки","Повертайся Капітошко!",

    "Як Петя П'яточкін слоників рахував".

                                                                            

                                


Открыть

Віртуально-історична подорож «Хрещення Київської Русі: що ми знаємо про це? »


  До дня хрещення Київської Русі-України та до дня пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Київської Русі користувачі подорожували у віртуально - історичній подорожі «Хрещення Київської Русі: що ми знаємо про це?».

 Віртуально вони побували в музеях та місцях пов'язаних з історією християнства  та переглянули книжкову панораму "Християнство - духовна опора українського народу"

     


Открыть

Презентація книг «Німецькі письменники - дітям»


 У бібліотеці до року української мови у Німеччині та німецької мови в Україні

відбулася презентація книг «Німецькі письменники - дітям» до 215 річниця від дня народження Вільгельма Гауфа та до 80 річниці від дня народження Пауля Маара.

 

         

 Користувачі ознайомилися з презентаціями про німецьких письменників та переглянули буктрейлери книг, мультиплікаційні фільми "Карлик ніс", "Маленький Мук" та уривки з кінофільму "Що не день то субота".


Открыть

Бібліотечний майстер - клас із солоного тіста


    Іграшка,зроблена своїми руками — радість для дитини,найлегше її з чого-небудь зліпити. Найпопулярніші матеріали для ліплення - це пластилін та глина, але можна зробити вироби із солоного тіста. Цей матеріал безпечний, екологічно чистий, працювати з ним легко і просто.

   Під час літніх канікул у бібліотеці до уваги користувачів було продовжено знайомлення з книгою Олени Шеремет

"Найкращі подарунки із солоного тіста"  

та проведений майстер - клас з солоного тіста.

      

   


Открыть

День шоколаду у бібліотеці


    Всесвітній день шоколаду святкують два рази на рік: 11 липня та 4 вересня, а шоколад призначений не лише для куштування, а й для створення картин, одягу та ін. В наші дні шоколад став частиною життя практично кожної людини, до цього свята у бібліотеці пройшов День шоколаду.

    Користувачі дізналися про історію виникнення шоколаду, цікаві факти, легенди та способи приготування, а також відбулася літературна дегустація новинок книг про шоколад .

     

       

Користувачі бібліотеки спробували себе у професії дизайнера та виготовляли обгортки для цукерок, також прийняли участь у вікторині "Яка цукерка?".


Открыть

Майстер - клас до Дня Конституції України та Дня молоді


    Нещодавно на стадіоні смт Стрижавка відбулося районне свято присвячене Дню Конституції України та Дню молоді.  У програмі відбувся святковий концерт, спортивні змагання , ігри, конкурси, виставки виробів майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва та майстер-клас по плетінню патріотичних стрічок (фенечок) у якому приймала участь Стрижавська селищна бібліотека.

     

     


Открыть

Акція " Мандруй у літо разом з книгою! ".


                                До уваги користувачів !

  У бібліотеці розпочалась акція 

                    " Мандруй у літо разом з книгою! ".

    Запрошуємо всіх корисно провести час, поспілкуватися, повеселитися! На вас чекають: нові книжкові новинки, перегляди нових журналів, мульткінозал, майстер класи, спілкування з друзями та веселі ігри. 

  До уваги користувачів у бібліотеці представлена

          книжково - ілюстраційна виставка

    "З книгою за 90 днів літа навколо світу".

              


Открыть

Віртуальна подорож "Японія: культура, звичаї, традиції"


    2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

   До року Японії в Україні у бібліотеці до уваги користувачів відбулася віртуальна подорож  "Японія: культура, звичаї, традиції".


Открыть

Майстер клас з книги О.Г.Рібцун "Іграшки з природного матеріалу".


Нещодавно в бібліотеці відбувся майстер клас з книги О.Г.Рібцун "Іграшки з природного матеріалу".

              

 Ця книга є чудовим посібником для тих, хто хоче навчитися працювати з дарами природи —  шишками, жолудями, каштанами, реп'яхами та ін. 

  На сторінках цієї книжечки пропонуються зразки виробів із природного матеріалу. Вони прості у виготовленні та не потребують значних зусиль. Представлені у книзі віршовані мініатюри, загадки та скоромовки зробили її ще цікавішою .

       

 


Открыть | Комментариев 1

Вікторина "Чи знаєте Ви казки та їх героїв"


  Під час літніх канікул до бібліотеки завітали користувачі, до їх уваги був проведений літературний трамвайчик "Із книжки в мультик" та проведена літературна вікторина "Чи знаєте Ви казки та їх героїв".

     


Открыть | Комментариев 1

До дня захисту дітей акція "Міняю кульку на віршик"


    Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей  ‒ прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. 

До цього свята у бібліотеці під час літніх канікул відбулася акція "Міняю кульку на віршик".

       

    

    


Открыть

Туристичними стежками Вінницького району


За моїм глибоким переконанням, Вінниччина –
найближча до неба, найживописніша і пісенна земля.
Все, що у моєму серці добре і зле, все започатковане тут.
І.Ф. Стаднюк

     Вінниччина – край багатої і різноманітної природи, героїчної історії, що сягає сивої давнини, унікальних археологічних, архітектурних та культурних пам’яток різних епох, витоки яких беруть початок у доісторичні часи.
    На її території є чимало прекрасних заповідних куточків природи, історичних місць, музеїв, пам’ятників , які увічнюють імена видатних людей, що тут народилися або проживали.

   У бібліотеці до уваги користувачів під час літніх канікул було презентовано нові книги "Туристичний довідник Вінницького району"

                          

та "Туристична карта Вінницького району".

                      

  Користувачі ознайомилися з заказником загальнодержав-ного значення "Буго - Деснянський",заказниками місцевого значення,пам'ятками природи місцевого значення та заповідними урочищами , які знаходяться у нашому селищі Стрижавка та у Вінницькому районі, також ознайомилися з історико-архітектурними об'єктами, пам'ятками археології та культурно - мистецькою спадщиною району та туристичними і спортивно - розважальними маршрутами. 

          


Открыть

Краєзнавчий вечір "Стежками Михайла Стельмаха"


24 травня 2017 року  минуло 105 років від дня народження Михайла Панасовича Стельмаха , який народився  в селі Дяківці на Вінниччині . Тут, серед мальовничої природи, в рідному селі минали його дитячі і юнацькі роки, тут відкрилася йому поетична краса природи, таємниці людського життя. 

     Талановита людина талановита у всьому. Це ті слова, які можуть повністю схарактеризувати Михайла Стельмаха. Поет, драматург, письменник, журналіст, упорядник, сценарист – М.Стельмах постійно експериментував і розвивався  у цьому. Як результат – десятки збірок, п’єси, сценарії, романи, дитяча література і, головне, незгасаюча пам’ять вже багатьох поколінь…

   До цієї дати у бібліотеці до уваги  користувачів був проведений краєзнавчий вечір "Стежками Михайла Стельмаха".

             

   

та представлено книжкову виставку - портрет "Син подільської землі, співець її краси і слави"


Открыть

День Європи у Стрижавці


   В Україні, згідно Указу Президента з 2003 року День Європи ми святкуємо в третю суботу травня.

  Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху, мирної співпраці між суверенними націями, що ґрунтується на спільних цінностях та спільних інтересах, миру, солідарності, демократії, добробуту людей. Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни .

   Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. 

  Бібліотека прийняла участь у святі присвяченому дню Європи та був проведений майстер клас по виготовленню фенечок українських та країн Європи.

                                

      

         


Открыть

Ретро – погляд «Мандрівка садибами Грохольських на Вінниччині»


    Польська родина Грохольських своїм життєвим шляхом залишила відбиток в історії Вінниччини. Ще у XV столітті Грохольські отримали графський титул і приїхали на Поділля. Після одруження Міхала Грохольського і Анни Радзимінської отримали у володіння село П'ятничани, яке нині є частиною Вінниці. Пізніше магнати купили у Потоцьких Стрижавку та Вороновицю.

            

      Колишній палац родини Грохольських у Стрижавці

До уваги користувачів у бібліотеці до дня Європи був проведений ретро - погляд "Мандрівка садибами Грохольських на Вінниччині".                            

та презентований перегляд літератури "Відомі поляки в історії Вінниччини"

               

та до дня Європи була представлена книжково - ілюстративна виставка "Подорож країнами Європи"

                 


ОткрытьРозклад роботи

Працюємо

З   9.00  до  19.00

Субота:  10.00 до 16.00

Вихідний день –  неділя

Санітарний день:

остання   п’ятниця місяця


Контакти

Україна, 

Вінницька обл. 

Вінницький р-н 

смт Стрижавка,

вул..40-річчя Перемоги 5 

тел:     58-58-78

mail:   stryzhavka_bibl@ukr.net  


Календар
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua